Projekt edukacyjny promujący żeglarstwo oraz nasze piękne miasto jak stolicę żeglarstwa. Wśród naszych uczniów rownież znaleźli się eksperci w tej dziedzinie sportu. Zadowoleni uczniowie klas I-III wyszli z zajęć z upominkami, lecz by je zdobyć trzeba było sobie zasłużyć poprzez wykonanie zadań, które uwiecznione zostały w fotorelacji.
Klasa 2a
Klasy drugie rozpoczynając temat „woda” powędrował do Oceanarium na żywą lekcję. Miały okazję obejrzeć ciekawą prezentacje na temat morskich stworzeń, mogły wziąć udział w praktycznych zajęciach,gdzie przy pomocy mikroskopu przyjrzały się budowie muszli i krewetek. Na koniec obejrzały ciekawą ekspozycję. Niektórzy nieufnie zbliżali się do grubych szyb,za którymi pływały ogromne osmiornice, czy też wylegiwała się
Dzień Otwarty w naszej szkole – 11.03.2017r. Więcej zdjęc w GALERII
Pani Agata zorganizowała wystawę plakatu o tematyce hiszpańskiej. Zainteresowanie wśród uczniów wykonaniem prac było bardzo duże
Dzika klasa, dzikie dzieci i dzika pani, no cóż… Jak na dzikich przystało dzikim pogoda nie straszna. Mimo deszczu, wiatru i chłodu IIa już od wtorkowego rana na dzikiej przygodzie. A rozpoczęła się od ( dla niektórych pierwszej) podróży pociągiem z Gdyni Głównej do Kuźnicy na półwyspie helskim. Tam już piechotą przeszliśmy,
Studenci z IIa W piątek 3 marca uczniowie klasy II a brali udział w inauguracyjnych wykładach Polskiej Akademii Dzieci. Wykłady prowadził Mały Naukowiec Samuel Mold prezentujac temat. ” Egzotyczne dźwięki z odległych wysp”. Grał na kotlach karaibskich, zapoznał słuchaczy- małych studentów z historią tych mało popularnych u nas instrumentów. Bardzo ciekawie odpowiadał na wszystkie pytania
Kolorowy początek tygodnia. Kolorowa gramatyka. IIa powtarza rzeczowniki.
Wszyscy, niezależnie od wieku- nasi szkolni tancerze, mają tyle energii, że czasem aparat fotograficzny nie może ich złapać stacjonarnie. ?
Tanecznie- w pionie, poziomie a czasem w locie Dowiedz się więcej »
Codzienność na zajęciach tyflologicznych. Kolorowo i wesoło. Aktywizowanie zmysłów w pełni. I to nie tylko dlatego, że niebawem wiosna
Klasa 2a lubi podróże. Tym razem wybraliśmy się w kosmos. Planety są intrygujące. Byliśmy pod tak wielkim wrażeniem, że postanowiliśmy przelać to na papier. Nasze dzieła można obejrzeć na tablicy obok klasy 2b. Brawa dla młodych artystów !
Uczniowie klasy 2a na zajęciach w dniu 21.02.2017r., w ramach realizacji projektu „Mały Mistrz”, zdobywali sprawność piłkarza.
Klasa II a zdobywa sprawność piłkarza :-) Dowiedz się więcej »
Niezależnie od wieku bawimy się tańcem, a z upływem lat czerpiemy coraz większą przyjemność z naszych tanecznych inspiracji ?
W ramach realizacji zadania „Uczeń w centrum uwagi” Gdyńska Szkoła Społeczna, od roku szkolnego 2017/2018, oferuje swoim uczniom możliwość przygotowania do językowych egzaminów państwowych: od klasy VII – przygotowania do egzaminu państwowego na poziomie FCE. Egzamin Cambridge English: First, znany również jako First Certificate in English (FCE), to kwalifikacje na poziomie średnio zaawansowanym wyższym. Certyfikat
Uczniowie klasy II a w grudniu i styczniu prowadzili samodzielnie lekcje dla swoich koleżanek i kolegów. Każdy mógł indywidualnie lub w grupie zaprezentować wybrany temat, przedstawiając go w różnorodnej formie. Jako pierwszy pojawił się temat pogody, jej elementy i sposoby obserwacji. Z tematem zmagali się bardzo ciekawie Aleksander i Oskar. Przygotowali dużo potrzebnych informacji i
Razem możemy więcej W tym roku, ze względu na termin ferii zimowych, impreza związana z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy odbyła się w naszej szkole nieco wcześniej, czyli 8 stycznia. Były słodkie bufety z pysznymi ciastami, ciasteczkami zdrowymi jogurtami, goframi i innymi smakołykami , które przygotowali i z dużym zapałem sprzedawali uczniowie i rodzice oraz nauczyciele,
08.01.2017r – dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=cpAEVI-zT5g[/embedyt] Występ koła wokalnego GSS i instrumentalistów z O.E.M. na wewnętrznej imprezie Gdyńskiej Szkoły Społecznej za zgodą sztabu WOŚP
Wbrew wszelkim domysłom- to zajęcia taneczne połączone z lekcją wychowawczą. Szkoda, że wśród tych klasowych „naleśników” nie było z nami Leona, Piotra, Kuby i Marceliny. Pozdrawiamy i czekamy na Was
Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przyczynili się do powstania świątecznej paczki dla gdyńskiej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej. Nasza pomoc została szczególnie doceniona















