Świetlica

Szkoła społeczna Gdynia

Gdyńska Szkoła Społeczna GSS -
Najnowsze informacje i aktualności

poniedziałek – piątek (kl. 0-III SP)
godz. 07.00 – 08.30      &      13.00 – 17.00

Szanowni Państwo, Kochane Dzieci,

Serdecznie witamy Was: Dzieci i Rodziców w nowym roku szkolnym 2021/2022. Przed nami fascynujące dziesięć miesięcy wspólnej przygody! Przygotowałyśmy moc ciekawych
wydarzeń, działań, aktywności… Ciekawe, czy się Wam spodobają 😊

Spotykamy się w nowej przestrzeni i w związku z nowym miejscem mamy ogromną prośbę o współpracę. Do dyspozycji mamy ogromny teren, a pod opieką całą gromadkę ruchliwych małych istot. Prosimy o rozwagę i dyscyplinę w kwestii odebrania dziecka po lekcjach, zajęciach dodatkowych czy ze świetlicy.

Prosimy dokładnie zapoznać się z treścią karty zgłoszenia dziecka do świetlicy i rozmowy na temat zasad funkcjonowania popołudniami.

A co się będzie działo w świetlicy? Motywem przewodnim jest Kosmos 🪐  Będziemy zwiedzać różne planety i przenosić się na nieznane i ciekawe miejsca.

A poza tym: żurawie origami, Wojewódzki Przegląd Plastyczny „Niebo do wzięcia”, rozkołysanie dobra „OD Dobra DO Dobra”, kartki przytulne, pierniki, przytulanie, Żonkilowa Droga, „DajMY uśmiech”, kiermasze kartek świątecznych… I oczywiście gotowanie, szycie, czytanie na dywanie, ruch na świeżym powietrzu ☀️

Zachęcamy do zadawania pytań, zanim coś Państwo wyrzucicie. W świetlicy rozwijamy wyobraźnię i kreatywne myślenie. Rzeczy z pozoru nieprzydatne dostaną drugie życie albo kosmiczne zastosowanie.

W razie pytań zapraszamy do bezpośredniego kontaktu. Zawsze miło dowiedzieć się od Państwa o tym, co Was ciekawi, nurtuje czy niepokoi. Cenimy szczerą rozmowę.

Dziękujemy za Państwa uśmiechy, życzliwość, słowa wsparcia i docenienia. To ważna część naszej obecności w szkole. Jesteśmy tu dla dzieci i z dziećmi. A Państwo dopełniają naszą radość.

Życzymy nam wszystkim pięknego i pełnego łagodnych wzruszeń roku szkolnego.

Panie: Joasia Murdzia i Justyna Sudzik

Zasady zachowania, które umilają nam wspólnie spędzony czas:

 1. Witam się gdy wchodzę i żegnam gdy wychodzę.
 2. Dbam o bezpieczeństwo własne i innych.
 3. Mówię prawdę.
 4. Pomagam.
 5. Słucham innych. Nie przerywam im!
 6. Mówię innym to, co sam chcę od nich usłyszeć.
 7. Stosuję magiczne słowa:  
  „dziękuję”, „proszę”, „przepraszam”.
 8. Konflikty rozwiązuję mądrze!
 9. Dbam o porządek i odkładam rzeczy na ich miejsce.
 10. Informuję nauczyciela o wyjściu z sali!