Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/gssgdynia/ftp/wp/wp-content/plugins/cwis-antivirus-malware-detected/includes/gdpr/class-admin.php:45) in /home/gssgdynia/ftp/wp/wp-content/plugins/wp-fastest-cache/inc/cache.php on line 412
Historia - Gdyńska Szkoła Społeczna
Strona główna » O nas » Historia

Historia

Szkoła społeczna Gdynia

Historia

Gdyńska Szkoła Społeczna powstała dzięki inicjatywie grupy nauczycieli i rodziców we wrześniu 1990 r.

Jednostką prowadzącą był gdański Klub Inteligencji Katolickiej.
Następnie placówka była prowadzona przez Stowarzyszenie Nauczycieli w Gdyni z siedzibą przy ul. Kapitańskiej 37.
W kwietniu 2005 roku stowarzyszenie zmieniło nazwę na:

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Edukacji i Integracji
„TACY SAMI”

oraz otrzymało  status organizacji pożytku publicznego.

Szkoła otrzymała od władz miasta w dzierżawę barak
przy ul. Witomińskiej 9 w Gdyni, gdzie 14 września 1990 roku
rozpoczęły zajęcia dwa oddziały klasy szóstej i jeden klasy piątej szkoły podstawowej.

Rozwój szkoły narzucał konieczność zmiany jej tymczasowej siedziby: dzięki życzliwości władz miasta latem 1992 szkole wydzierżawiono budynek dawnego stoczniowego hotelu robotniczego, mieszczący się przy ul. Kapitańskiej 37.
Budynek ten może całkowicie zaspokoić lokalowe potrzeby szkoły – wymaga jednak kapitalnego remontu i adaptacji,
które to prace prowadzone są od 1992 aż po dzień dzisiejszy.

W kolejnych latach działalności wzrastała ilość oddziałów klasowych i uczniów szkoły. Początkowo prowadziła ona jedynie klasy IV – VIII ówczesnej ośmioletniej szkoły podstawowej.
Od 1998 wychodząc naprzeciw prośbom rodziców poszerzono działalność o nauczanie początkowe (klasy I – III), zaś po wprowadzeniu reformy oświaty w roku 1999 utworzono także gimnazjum.

Mniejsza liczba uczniów w klasie i zwiększenie ilości godzin zajęć z większości przedmiotów owocuje wysokim poziomem dydaktycznym. Język angielski nauczany jest od klasy „0”
(od klasy I – w grupach), w kl. IV szkoły podstawowej dochodzi język niemiecki lub hiszpański (do wyboru)

Wszyscy nasi absolwenci dostali się do wybranych przez siebie szkół średnich, w tym tak renomowanych, jak III LO w Gdyni, czy też gdyńskie Liceum OO. Jezuitów.

Gdyńska Szkoła Społeczna

FINANSOWANIE PLACÓWKI