Spotkanie z P. Kacprem Kowalskim - Gdyńska Szkoła Społeczna
Strona główna » Aktualności » Spotkanie z P. Kacprem Kowalskim

Spotkanie z P. Kacprem Kowalskim

Dzisiaj na lekcji religii trzeciogimnazjaliści spotkali się z p. Kacprem Kowalskim.
Tata Tymka i Kaliny podzielił się swoją drogą edukacyjno-zawodową i specyfiką pracy.

„Absolwent wydziału architektury na Politechnice Gdańskiej, specjalizuje się w fotografii z lotu ptaka.
Wykorzystując niezwykłą perspektywę i kontrolę nad obrazem, jaką posiada będąc jednocześnie fotografem i pilotem, pokazuje niedostępne na co dzień naturalne pejzaże i krajobrazy miejskie. Tak powstają odrealnione, niemal graficzne fotografie – obrazy, przedstawiające wzory, symetrie i asymetrie tworzone przez człowieka i naturę.

Kowalski jest reprezentowany przez brytyjską agencję prasową Panos Pictures . Otrzymał nagrody i wyróżnienia w najważniejszych polskich i międzynarodowych konkursach fotograficznych: World Press Photo (2009, 2014 i 2015), Picture of The Year International – POYi (2012, 2014, 2015, 2016), Grand Press Photo (9 razy) i wiele innych.

W styczniu 2014 roku ukazała się pierwsza debiutancka książka fotograficzna „Efekty uboczne”. We wrześniu 2017 roku ukazała się kolejna książka „OVER”.

Jego prace wystawiane są w galeriach i na festiwalach na całym świecie”. (http://www.kacperkowalski.pl/pl/bio )
Zdjęcie z serii „wzorki polskie”, fot. Kacper Kowalski