Deprecated: Creation of dynamic property ElementorPro\Plugin::$updater is deprecated in /home/gssgdynia/ftp/wp/wp-content/plugins/elementor-pro/plugin.php on line 488

Deprecated: version_compare(): Passing null to parameter #2 ($version2) of type string is deprecated in /home/gssgdynia/ftp/wp/wp-content/plugins/elementor/core/experiments/manager.php on line 167
Szkolne obchody Święta Niepodległości - Gdyńska Szkoła Społeczna
Strona główna » Aktualności » Szkolne obchody Święta Niepodległości

Szkolne obchody Święta Niepodległości

W środę 15 listopada b.r. (dokładnie w przededniu 99 rocznicy ogłoszenia światu istnienia wolnej, niepodległego państwa polskiego – 16 listopada 1918r.) w GSS odbyły się kolejne uroczystości związane z 99 rocznicą ponownych narodzin Polski.
Klasy 4-7 SP oraz 2-3 gimnazjum wzięły udział w Szkolnym Konkursie Pieśni Legionowych. Każda z klas wykonała inną z pieśni i zaprezentowała ją na swój własny sposób. Zabrzmiały m.in.: „ Białe Róże”, „Przybyli ułani”, czy „Jedzie, jedzie na Kasztance”.
Jury w składzie: p. Maja, p. Teresa, p. Mirek, miało naprawdę ciężki orzech do zgryzienia w ocenie dokonań wokalnych i artystycznych naszych uczniów. Ostateczny werdykt brzmiał następująco:
• kl. 4a SP uzyskała główną nagrodę w kategorii: najlepsze wykonanie pieśni pod względem instrumentalnym
• kl. 4b SP uzyskała główną nagrodę w kategorii: najlepsze rekwizyty użyte podczas wykonania pieśni
• kl. 5 SP uzyskała główną nagrodę w kategorii: najlepiej zorganizowany występ
• kl. 6 SP uzyskała główną nagrodę w kategorii: najbardziej wzruszające wykonanie pieśni
• kl.7 SP uzyskała główną nagrodę w kategorii: najlepsze wykonanie pieśni pod względem choreograficznym
• kl. 2 gimnazjum uzyskała główną nagrodę w kategorii: najbardziej dostojne wykonanie pieśni
• kl. 3 gimnazjum uzyskała główną nagrodę w kategorii: najlepsze wykonanie pieśni pod względem wokalnym
Gratulujemy Zwycięskim Klasom i dziękujemy Jury!
W trakcie uroczystości nastąpiło również rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Patriotycznego pt. „Wykonaj ilustrację do słów Polskiego Hymnu Państwowego”.
Dyplom uczestnictwa otrzymała Julia Włodarczyk z kl. 5SP, wyróżnienie uzyskał Marek Bogdański z kl. 7SP, a główną nagrodą uhonorowano Patrycję Darską z kl. 4a SP.
Gratulujemy młodym Artystom Plastykom, a zwycięskie prace stanowią element, wiszącej na półpiętrze, gazetki patriotycznej z okazji Święta Niepodległości.
Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania naszych szkolnych obchodów Święta Niepodległości!
Organizatorki uroczystości: p. Asia i p. Agnieszka