Kuchcikowo w zerówce rozpoczęło swoja działalność. Było smacznie!
Aktualności
w klasie 7 na zajęciach plastycznych uczniowie zaprojektowali loga swoich imion i trzeba przyznać, że to pomysłowi i zdolni młodzi ludzie
Jesień + Halloween + Zaduszki nawet anglojęzyczny duszek jesieni się wpasował
[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=0ug-sVS6_Po[/embedyt] W sobotę, 7 października br., SKT ruszyło w tym roku szkolnym. Wybraliśmy się na krajobrazowy spacer organizowany przez Nadmorski Park Krajobrazowy. Było to ok. 5 km pieszej wędrówki z Lisiego Jaru do Doliny Chłapowskiej, podczas której mogliśmy się sporo dowiedzieć o tym, jak ten teren powstał, co go wyrzeźbiło i kiedy.
29 września, w piątek, klasa 4b obchodziła Dzień Chłopaka. Z samego ranka dziewczyny odśpiewały chłopakom gromkie „sto lat!” i rozdały drobne upominki. Po czym nastąpiły kolejne atrakcje… Korzystając z pięknej słonecznej pogody, spędziliśmy trochę czasu na świetnym placu zabaw przy gdyńskiej plaży! Aż wreszcie nastąpiło apogeum całego świętowania i wylądowaliśmy w pokojach zagadek, gdzie próbowaliśmy
Wizyta starszego kolegi – Szymona z klasy 7, zainspirowała chłopców z klasy 2 do zaprezentowania swoich jeżdżących pojazdów skonstruowanych z Lego. Cała klasa zaangażowała się w tor przeszkód oraz wyścigi autek. Doświadczyliśmy różnorodnych prędkości pojazdów Piotra i Kuby, a prędkość ich na dystansie 6 metrów wynosiła adekwatnie prawie 14 sekund do 48. Różnica wynikała zarówno
Nikt nie spodziewał się, że zerówka i uczniowie z 1a i 1b dotrą do Biblioteki Miejskiej na Grabówku w tak szybkim tempie. Byliśmy przed czasem pół godziny. Pani Mirka czytała nam ciekawe teksty ,bawiliśmy się również w dziesięć pytań, odgadując zwierzątka. Kiedy już wybiła 11.15, rozpoczęły się zajęcia w bibliotece. Dowiedzieliśmy się, jakie zasady panują
W klasie 1a wesoło, świętowaliśmy Dzień Chłopca. Dziewczynki wręczyły ołówki z naszym słynnym piłkarzem , a pani nałożyła wszystkim po gałce pysznych lodów.
TAK SIĘ BAWI, TAK SIĘ BAWI TRZECIA B !!! ARKA GDYNIA!!! Dzień Chłopaka rozpoczęliśmy w szkole pysznym lodami, a skończyliśmy wieczorową porą. Cóż może być bardziej chłopięcego od meczu piłki nożnej?! Było kolorowo, głośno i energetycznie. Dziękujemy naszym dziewczynkom za wspólną zabawę, a pewnej Dużej Dziewczynce – sprawczyni całego zamieszania – szczególnie! Wynik meczu 1-1
Poznawaliśmy znaki drogowe, rozmawialiśmy o zasadach ruchu drogowego, bo o bezpiecznym zachowaniu na drodze trzeba się uczyć od najmłodszych lat. Dziękuję Lenie z I klasy za wykonanie napisu. – p.Asia
Kto nie pamięta gry w sznura? Jak dobrze, że pewne rzeczy wracają i jak widać nie tylko dziewczynki, ale i chłopcy chętnie bawią się grając w sznura. Super! Dziękujemy p. Asiu za inicjatywę.
W piątek każdy z uczniów 1 a zaprezentował wakacyjne skarby. Pojawiły się: łuk zrobiony przez wujka, proca przez tatę, kamienie z Chorwacji, wieża Big Ben przywieziona z Londynu, kamyczki z Półwyspu Helskiego, pocztówka z Porto, podkowa, kolekcja kolorowych kamyków i mały żółty króliczek. Te skarby to dla moich uczniów wspaniałe wspomnienia.
Dzisiaj w IIIb wielki dzień. Wybory na Gospodarza Klasy. Najpierw omawialismy jakie cechy powinien mieć gospodarz, jaka postawa powinna go wyróżniać, jakie będą jego zadania. Nastepnie po namyśle, każdy oddał tajny głos. Po chwili wyłonił się nasz Gospodarz, którym okazał się Julek. Drugim pod względem zdobytych głosów był Tymek, który został zastępcą Julka. Chłopcom bardzo
4 b i zamek, czyli nie ma to jak własne „Orle Gniazdo”, czy inny „Buckingham Palace”… Od samego początku września w sali klasy 4b trwała budowa… Aż wreszcie pojawiło się…. nasze własne, wymarzone zamczysko!!! Wszystko jest jak trzeba: i mury obronne i baszta i nawet płaskorzeźba ze smokiem! Zamek, nie dość że przynosi uczniom mnóstwo
22 września br. w ramach akcji „Pomorze na morze” – uczniowie klasy 5 i 7 szkoły podstawowej popłynęli w 2-godzinny rejs Zawiszą Czarnym po Zatoce Gdańskiej. [embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=f1mwCvlK32Y[/embedyt] – „Pomorze na morze” to unikalna akcja w skali Polski – mówi prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego Bogusław Witkowski. – Dla niektórych dzieci możliwość odbycia rejsu na „Zawiszy Czarnym” to
IIIb powitała dziś jesień tworząc własne liściaste pejzaże, a wszystko przy dźwiękach Vivaldiego. Prawdziwie jesienna i artystyczna atmosfera.
Nie uwierzę! Tu są jeże! Dziś jesieni powitanie. Nasze dzielne ich dzierganie. Chociaż pora niewesoła, my robimy w pocie czoła. Współpracując, rozmawiając Świetnie w zespołach radę sobie dając.




















