Strona główna » Aktualności » 95 URODZINY GDYNI !

95 URODZINY GDYNI !

95 URODZINY GDYNI ! Akcja plastyczna dla uczniów kl. 4-8 SP

Przed nami 95 rocznica powstania Gdyni jako miasta. Z tego powodu zachęcam uczniów kl. 4-8 SP do stworzenia krótkiego komiksu, której bohaterem będzie ważna postać związana z Gdynią.

Mogą to być postacie mocno kojarzące się z Gdynią jak np. Eugeniusz Kwiatkowski, czy Antoni Abraham, ale także ci mniej znani, których życie również splotło się z losami naszego miasta. Ich życiorysy i temat do komiksu można odnaleźć na stronach internetowych np. https://www.gdynia.pl/o-gdyni/gdynski-panteon,3576/abraham-antoni-1869-1923,365317 czy https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Budowniczowie_Gdyni

Komiks formatu A4 lub A5 można narysować lub namalować dowolną techniką. Musi zawierać tytuł i informację o jakiej postaci opowiada. Może ukazywać całe życie wybranego bohatera, czy bohaterki, albo tylko wydarzenie związane z Gdynią. Dobrze by było, żeby składał się przynajmniej z czterech obrazków. Ilość kart komiksu dowolna.

Zdjęcia lub skany gotowych prac proszę przesyłać na adres agnieszka.rusakiewicz@gss.edu.pl do poniedziałku 08.02. Oczywiście każdy autor komiksu zostanie uhonorowany świetną oceną z historii i zapewne też z plastyki, a prace pojawią się na szkolnym fejsbuku i stronie szkoły :).

Zachęcam do udziału w akcji.

Agnieszka Rusakiewicz – nauczyciel historii

(źródło fotografii: https://quizizz.com/admin/quiz/59c94b7da1a317100011884f)