Młodzi odkrywcy spotykają się tradycyjnie w każdą środę. Tym razem zastanawiali się jak to możliwe by zobaczyć pięć strzałek mając do dyspozycji tylko cztery. Dyskutowali zawzięcie, przestawiali, układali, prawie się powrócili ale udało się. Jak ? No właśnie, oto jest pytanie. Kolejne zadanie, jak napompować balon. No po prostu… Ale mając do dyspozycji ocet, sodę […]
Aktualności
Galeria Sztuki Szkolnej przy Gdyńskiej Szkole Społecznej ma zaszczyt zaprosić na wystawę zdjęć uczniów III klasy gimnazjum naszej szkoły. Wernisaż fotowystawy Ewy Jędruszek pt.: ” Wszystko dookoła” oraz Rozalii Ignaszewskiej pt.: ” Kilka słów o Kubie” odbędzie się 11 maja o godz. 17.30 w sali gimnastycznej GSS. W tym samym czasie na półpiętrze naszej szkoły
Dziś w klasie odwiedził nas niesamowity gość – Pani Helenka – instruktor nauczania Braille’a. Pani Helenka nie tylko zapoznała nas z tajnikami pisma punktowego, ale także podzieliła się nowinkami technicznymi dla niewidomych. Nie mieliśmy pojęcia, że są urządzenia, które rozpoznają kolory ubrań, czy ilość płynu w naczyniu. Ogromnym zaskoczeniem było dla nas to, jak nasz
W ostatnią niedzielę 7.05 Maja Reszka z klasy 3b przyjęła po raz pierwszy Komunię Świętą. Dzisiaj podzieliła się z nami tym wspaniałym wydarzeniem. Mogliśmy na słodko świętować Jej wielki dzień.
29 kwietnia Paweł z 3b zajął III miejsce w Turnieju Judo o Puchar Burmistrza Gminy Żukowo!Gratulujemy!To kolejny sukces Pawła.
Na zajęciach języka hiszpańskiego gimnazjalistów odwiedziła Beatriz z Meksyku. Opowiadała nam o historii swojego kraju oraz o nietypowych zwyczajach i tradycyjnym jedzeniu z jej rodzinnych stron. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda tradycyjna piniata, skąd wzięła się nazwa sosu tabasco i dlaczego na godle Meksyku widnieje siedzący na kaktusie orzeł. Później oczywiście przyszedł czas na zabawę.
Kim jest butafor? Co kryje garderoba aktorek? Jak można się czuć w świetle reflektorów będąc na scenie? Ile pięknych kreacji teatralnych kryje zaplecze Teatru Miejskiego w Gdyni? Czy do twarzy nam w różnorodnych kapeluszach? Na te i wiele jeszcze innych pytań odpowiedziała nam Pani oprowadzająca naszych ciekawych pierwszoklastów po zakątkach nie danych wszystkim do zobaczenia.
Laureaci w VIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Świat wokół mnie” 2017 w kategorii wiekowej 5-6 lat Sarah Jurkiewicz (218) Ksawery Andryszewski (315) Tomasz Lejkowski (5) Natalia Załęska (269) Mateusz Sturgulewski (271) w kategorii wiekowej 7-9 lat Violetta Jasińska (77) Joanna Mielczarek (82) Alina Stankiewicz (260), Natalia Karczewska (196) Sandra Brodzińska (45) Marianna Pauch (275) Daniela Wujke
Laureaci w VIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Świat wokół mnie” 2017 Dowiedz się więcej »
Klasa IIa 21 kwietnia brała udział w kolejnych Wykładach Małego i Dużego Naukowca. Mali Naukowcy ze szkoły podstawowej nr 34 przedstawiali temat„Auto napędzane wodą”. Dorosły Naukowiec:„Od planktonu do nektonu – co żyje w Bałtyku” – prowadziła Ewa Kochańska, doktorantka Instytutu Oceanografii Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego. Zajęcia bardzo zainteresowały młodych studentów, o czym może
Klasa II A na wykładach Małego i Dużego Naukowca. Dowiedz się więcej »
Nasz mały uczeń- Mikołaj z zerówki podróżuje wraz z Rodzicami, a swoje wrażenia uwiecznia. Zachęcamy do obejrzenia filmów Mikołaja Obieżyświata i polubienia tych świetnych lekcji geografii, przyrody i też historii. Mikołaju gratulujemy i czekamy na dalsze odcinki. Nasza łapka w górę! [embedyt]https://www.youtube.com/watch?v=V9S1ggWfkBg[/embedyt] [embedyt]https://www.youtube.com/watch?v=tS0afCPepJw[/embedyt]
Klasa szósta, we wtorek, 28 marca 2017 r., brała udział w warsztatach dot. autoprezentacji, które rozwiną umiejętności uczniów w zakresie przedstawiania siebie, mogą one również pomóc odnaleźć się na rynku pracy, np. podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Młodzi z pomysłem” w centrum konferencyjnym Pomorskiego Parku Naukowo – Technologicznego w Gdyni.
Uroczyste wręczenia nagród przez p. Dyrektor reprezentantom naszej szkoły z klas 2 i 3: Mai, Julkowi, Mateuszowi oraz Frankowi, którzy wywalczyli pierwsze miejsce w międzyszkolnym turnieju sportowo-matematycznym „Wielkiego konkursu tabliczki mnożenia o wielką tabliczkę czekolady”. Jeszcze raz GRATULUJEMY dzielnym reprezentantom 🙂
Uroczyste wręczenia nagród przez p. Dyrektor Dowiedz się więcej »
W dniu 24 kwietnia klasa III brała udział w Gimnazjadzie 2017 w Hali Gdynia Arena. Jest to akcja Miasta Gdynia promująca wśród uczniów klas III gimnazjum – szkoły średnie. Mieliśmy możliwość obejrzenia prezentacji szkół ponadgimnazjalnych, spotkania z przedstawicielami Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz z doradcami zawodowymi z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych nr 1,2,3 i
Jedni w sobotę rano leniuchują, inni nie próżnują! Dziś uczniowie z klas 2 i 3 –Maja , Franek, Julek i Mateusz -reprezentowali naszą szkołę w „Wielkim Konkursie Tabliczki Mnożenia”, który odbył się w Zespole Szkół nr 5 w Gdyni. W części matematycznej nie zajęliśmy podium, za to w części zawodów sportowych połączonych z zadaniami matematycznymi
Jeszcze przed świętami klasy 3a i 3b wzięły udział w interaktywnych zajęciach pt: ” Pogoda bez tajemnic” w gdyńskim Experymencie.Zanim Pani Marysia zaprosiła nas do różnorakich zajęć przy stolikach, mieliśmy trochę czasu, aby pobuszować po wystawie. Było warto, jeszcze tam wrócimy.
Nasza klasa III gimnazjum rozpoczęła dzisiaj egzaminy. Trzymamy za Was kciuki ! Powodzenia
Dzika klasa, dzikie dzieci i dzika pani, no cóż… Jak na dzikich przystało dzikim pogoda nie straszna. Mimo deszczu, wiatru i chłodu IIa już od wtorkowego rana na dzikiej przygodzie. A rozpoczęła się od ( dla niektórych pierwszej) podróży pociągiem z Gdyni Głównej do Kuźnicy na półwyspie helskim. Tam już piechotą przeszliśmy,
„Polska, Gdynia i ja”- lekcja w Muzeum Miasta Gdyni. Uświadomiliśmy sobie jak ważne jest nasze miasta w szeroko pojętym rozwoju Polski, tworzy nieodzowny, cenny, niepowtarzalny element składowy naszej ojczyzny będącej w obecnej postaci i sile. To długi proces, by aktualnie podziwiać Gdynię taką silną, pełną energii, twórczą i inspirującą. Nasze młode miasto Gdynia kwitnie zarówno
Czym różni się wiatrowskaz od wiatromierza ? Jak wygląda profesjonalny sprzęt meteorologiczny? Jak odczytać z chmur nadchodzącą pogodę? Kim jest synoptyk i gdzie pracuje? Na te i na wiele innych pytań otrzymaliśmy dziś odpowiedź podczas interaktywnych zajęć: „POGODA BEZ TAJEMNIC”. Mieliśmy też sporo czasu wolnego na zwiedzanie wystawy. Była to świetna lekcja, która dostarczyła nam
Centrum Nauki EXPERYMENT – „Pogoda bez tajemnic” Dowiedz się więcej »















