Dzień Dziecka Klasy 0-3 wybrały się na niezwykłe przedstawienie „Śnieżka i krasnoludki” do Teatru Miejskiego. Śmiechu co niemiara, piękna gra aktorska. Mali i duzi pod ogromnym wrażeniem spektaklu. Później nie obyło się bez pysznych lodów, harców na placu zabaw. Dzień rozpoczął się podniebnie – balony z helem dały nam już znać z samego rana, że […]
Aktualności
Klasa VI postanowiła spędzić swoje święto skacząc pod sufit potem spacerek na Skwer Kościuszki, a po drodze gofry
„Młodzi z pomysłem” to projekt uchwalony przez Młodzieżową Radę Miasta Gdynia, który zakłada warsztaty w szkołach. Wczoraj uczniowie naszego gimnazjum mogli poznać plusy i minusy różnych zawodów. Spotkanie było bardzo ciekawe i mamy nadzieję, że warsztaty będą kontynuowane w naszej szkole.
Uczniowie 3a tak kochają szkołę, że ponownie postanowili spędzić w niej noc 😉 Zaczęliśmy wspólną kolacją przy ognisku. Kiedy jeszcze było jasno, bawiliśmy się na placu zabaw. Później integrowaliśmy się przy grach planszowych na świetlicy. Miło płynął czas, ale i tak najbardziej nie mogliśmy doczekać się podchodów. Nareszcie zrobiło się ciemno i mogliśmy zacząć. Trzy
Dzień 1. I dojechaliśmy na miejsce fajnym autokarem z klimatyzacją i miłym kierowcą P.Marcinem Ośrodek piękny, tak jak na zdjęciach na stronie internetowej ośrodka: http://energetyk-ruciane.pl/lang.pl/5/galeria/0. Ośrodek świeżo po remoncie, położony nad malowniczym J. Guzianka. Roszady w zakwaterowaniu, pyszny obiadek, a następnie po odpoczynku integracja poprowadzona przez 4 super Panie: Agatę, Roxanę, Monikę i Natalię…siatkówka balonem z wodą, prowadzenie niewidomego
W piątek, 19 maja br., klasa szósta brała udział w pikniku pt. „Bioróżnorodność – poznaj by zachować”, na którym można było poprzez gry i zabawę dowiedzieć się m.in. o… krainie raka szlachetnego obcych gatunkach inwazyjnych rustykalnych ogrodach, które są bogactwem bioróżnorodności bioróżnorodność pól i łąk potrzebuje naszych rąk! – PK Mierzeja Wiślana zagrożeniach dla różnorodności fauny w Trójmiejskim
W piątek, 19 maja br., w klasie 1 gimnazjum, Pan Tomasz Kiejwski – pracownik Zakładu Ekologii Instytutu Oceanologii Państwowej Akademii Nauk, na zaproszenie Pana Mirosława Pawlika, przeprowadził bardzo ciekawą lekcję na temat „Człowiek – tajemnice ewolucji gatunku”, na której dowiedzieliśmy się m.in. : jakie cechy wyróżniają nasz gatunek? o nieporozumieniach na temat ewolucji. Okazuje się, że
W klasie 3g wielka radość. Świętujemy sukces Antka, który zdobył I miejsce w organizowanym w naszej szkole Konkursie Wojewódzkim MAŁA MATURA z Języka Angielskiego. Hurrrrraaaaa!!!!
W marcu br. kilkunastu uczniów z naszej szkoły brało udział w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Niemieckiego „SPRACHDOKTOR”. Alexandra Filipowicz z kl. VI uzyskała wynik najlepszy w województwie oraz 4 miejsce w Polsce! A Mikołaj Ostanówko i Adam Kaim z kl. V zdobyli 6 miejsce w województwie pomorskim! GRATULACJE!
Laureaci w VIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Świat wokół mnie” 2017 w kategorii wiekowej 5-6 lat I miejsce Sarah Jurkiewicz (218) II miejsce Ksawery Andryszewski (315) III miejsce Tomasz Lejkowski (5) Wyróżnienie Natalia Załęska (269), Mateusz Sturgulewski (271) w kategorii wiekowej 7-9 lat I miejsce Violetta Jasińska (77), Joanna Mielczarek (82) II miejsce Alina Stankiewicz (260), Natalia Karczewska (196) III miejsce Sandra Brodzińska
MAŁA MATURA 2017 – WYNIKI!!! 🙂 TEGOROCZNI LAUREACI I miejsce – Antoni Jokiel II miejsce – Kacper Guzewicz III miejsce – Przemysław Kvapil Gratulujemy znakomitych rezultatów 🙂 Organizatorki konkursu – Magdalena Pilarska i Marlena Półtorak Punktacja wszystkich uczestników konkursu:
MAŁA MATURA 2017 VII Wojewódzki Konkurs z Języka Angielskiego Kolejna edycja Małej Matury za nami 🙂 W siedzibie naszej szkoły, w ubiegłą sobotę o godzinie 10, uczniowie klas 6sp i 1-3 gimnazjum z 33 szkół województwa Pomorskiego wzięli udział w zmaganiach z językiem angielskim. Arkusz konkursowy sprawdzał umiejętność słuchania i czytania ze zrozumieniem, znajomość struktur gramatycznych
Spotkanie klasy 5 z Chathuri – wolontariuszką z Toronto. Gry i zabawy językowe wprowadziły wszystkich uczestników zajęć w doskonały nastrój. Uczniowie zachęceni entuzjazmem naszego gościa zadawali wiele spontanicznych pytań
Majowa wycieczka przemierzała rowerem Mierzeję Helską. Częśc grupy po 40 km opadła z sił , ale większa ruszyła dalej i dotarła do Gdyni, a więc zrobili ok. 80 km. Brawo
Druga A, już po raz trzeci brała udział w warsztatach w ramach spotkań Polskiej Akademii Dziecięcej. Wysłuchaliśmy wykładu ilustrowanego zajmująca prezentacją pt. Pięć niezwykłych miejsc Dolnego Śląska, który prezentowała Zosia F ze szkoły z Sopotu. Drugi wykład dotyczył tworzenia gier planszowych. Ciekawe zajęcia dają dzieciakom dużo radości ale też wiele uczą. W tym roku jeszcze
Z przyjemnością informuję, że ucz.kl. 6 Jacek Szczepaniak zajął II miejsce w IV Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Językowym pt. „Pomoc dydaktyczna do nauki języka niemieckiego-czyli nauka przez zabawę”, w kategorii klas:IV-VI. Konkurs znajduje się w Wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych w roku szkolnym 2017/2018 Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku, w zakładce: Rekrutacja dla szkół. GRATULUJEMY
GLOBAL VOLUNTEER i INTERNATIONAL EDUCATION Organizacja AISEC jest największą organizacją na świecie prowadzoną przez młodych ludzi. Misją organizacji jest dążenie do osiągnięcia pokoju i pełnego wykorzystania potencjału ludzkiego, a także rozwijanie w młodych ludziach cech liderskich poprzez praktyczne doświadczenia w międzynarodowych środowiskach. Global Volunteer to doświadczenie międzykulturowego wolontariatu, które pozwala organizacjom gościć młodych ludzi z
Uczeń naszej szkoły Jakub Kowalski reprezentant Kadry Narodowej Polski 2017 w MOTOCROSSIE zdobywa kolejne podium. W sobotę w nadmorskiej miejscowości Sobieńczyce odbyła się I runda Mistrzostw Polski w motocrossie. Jakub startował w klasie „MX65” gdzie brało udział 25 zawodników. Dwa niesamowite i pełne efektownej jazdy wyścigi nasz uczeń kończy na drugiej pozycji. W klasyfikacji Generalnej Jakub zdobywa II miejsce.
2b w minioną środę odwiedziła zwycięzców Pucharu Polski -zawodników Arki Gdynia. Mimo padającego śniegu i 3 stopni za oknem-nam było gorąco! Zwiedziliśmy stadion,posiedzieliśmy w strefie VIP, zajrzeliśmy do szatni zawodników,do sali konferencyjne i pokoju masażu. Mieliśmy okazję zobaczyć zdobyte trofeum -wspomniany puchar.Wygląda okazałe, stoi


















