Szkolne obchody Święta Niepodległości dla kl. 4-8SP

16 listopada 1918r. Józef Piłsudski, Naczelny Wódz Wojska Polskiego, wysłał do państw Zachodu depeszę, w której informował je o odrodzeniu się Wolnej Polski.

W przededniu 101 rocznicy tego wydarzenia, 15 listopada 2019 r. w Gdyńskiej Szkole Społecznej, dla uczniów kl.4-8SP, odbyły się uroczystości, związane z wspomnieniem tego czasu , w którym nasi przodkowie zabiegali o Niepodległość Naszej Ojczyzny i odbudowywali Ją po okresie niewoli.

W ramach uroczystości przyglądaliśmy się różnym postaciom istotnym dla historii państwa polskiego. Byli wśród nich: Zawisza Czarny, Adam Mickiewicz i Ignacy Jan Paderewski. Wysłuchaliśmy również pieśni legionowych, w przepięknym wykonaniu przedstawicieli różnych klas. Pieśni te dla lepszego efektu i odbioru zostały jeszcze, w wielu wypadkach wzbogacone układami choreograficznymi, bądź akompaniamentem.

Serdeczne podziękowania dla naszych uczniów za zaangażowanie i wszystkich, którzy swoją pomocą przyczynili się do naszego szkolnego, radosnego świętowania 101 urodzin Odrodzonej Polski!

Zapraszamy do zapoznania się z foto-relacją z wydarzenia.

« 1 z 9 »