Szkoła społeczna Gdynia

IMG_20221017_151158

poniedziałek – piątek (kl. 0-III SP)
godz. 07.00 – 08.30      &      13.00 – 17.00

Drodzy Rodzice! Szanowni Państwo!

Jest nam niezmiernie miło, że spotykamy się po raz kolejny.

Wszystkich nowych uczniów jak i ich Rodziców w naszej świetlicy witamy równie serdecznie.

Podczas naszych wspólnie spędzonych chwil planujemy rozwijać zainteresowania Państwa dzieci, jak i pozwolić im na chwilę wytchnienia podczas swobodnej zabawy, nie zapominając o konieczności przebywania na świeżym powietrzu i łapaniu witaminy D.

W obecnym roku szkolnym chciałybyśmy zabrać dzieci w świat bioróżnorodności. Będziemy wspólnie poznawać rośliny oraz zwierzęta z naszego otoczenia.

Liczymy na obustronną, dobrą współpracę i prosimy o przekazywanie nam wszelkich uwag oraz sugestii dotyczących funkcjonowania naszej świetlicy, abyśmy z Państwa dziećmi mogły się czuć w niej jak najlepiej.

Zwracamy się również do Państwa z prośbą, abyście zanim coś będziecie chcieli wyrzucić do kosza, zapytajcie nas, czy potrzebujemy tego czegoś w naszej świetlicy do wykreowania różnych małych i dużych cudeniek.

„Taki kosz na śmieci,

A ile w nim życia…”

Z życzeniami udanego roku szkolnego 2022/2023,

Panie: Joasia Murdzia i Justyna Sudzik

Zasady zachowania, które umilają nam wspólnie spędzony czas:

1. Witam się gdy wchodzę i żegnam gdy wychodzę.
  2. Dbam o bezpieczeństwo własne i innych.
  3. Mówię prawdę.
  4. Pomagam.
  5. Słucham innych. Nie przerywam im!
  6. Mówię innym to, co sam chcę od nich usłyszeć.
  7. Stosuję magiczne słowa:
    „dziękuję”, „proszę”, „przepraszam”.
  8. Konflikty rozwiązuję mądrze!
  9. Dbam o porządek i odkładam rzeczy na ich miejsce.
  10. Informuję nauczyciela o wyjściu z sali!

Listopad 2022

Jesień to piękny kolorowy czas.  Nasze prace mają na chwilę dłużej ją zatrzymać.

Księżniczki, rycerze, smoki i zamki. W świetlicy „budowaliśmy” własne bajkowe zamki.

Wykonaliśmy własne notesy z okładką z kolorowych patyczków.

Październik 2022

Podczas rozmowy o konieczności dokarmiania ptaków zimą wykonaliśmy własne karmiki.

Na kuchcikowie poznaliśmy różne rodzaje marchwi i przygotowaliśmy swoje surówki z marchwi i jabłka. Był też pierwszy skaleczony paluszek 🙂

Możemy się też pochwalić naszymi jesiennymi stroikami wykonanymi na korze.

Na kolejnych zajęciach z Kuchcikowa masz Szef Kuchni Staś zaprezentował nam swój przepis na ciastka maślane.

Pod koniec miesiąca stowrzyliśmy maski i dekoracje haloweenowe, a na kuchcikowie nasza Szefowa Kuchni Alicja przedstawiła nam przepis na pastę z dyni. Alicja przygotowała również plakat dotyczący wieloróżnorodności dyń.

Wrzesień 2022

W świetlicy odbyły się pierwsze zajęcia kuchcikowa dla pierwszej grupy.

Nasz Szef Kuchni Stasiu przedstawił swój przepis na muffiny czekoladowe z kawałkami czekolady w środku.

Na dzień chłopaka w naszej świetlicy były przepyszne gofry.

Styczeń 2022

Nowy rok kalendarzowy w świetlicy rozpoczęliśmy od  przygotowań do karnawału. Były maski, czapeczki oraz malowane fajerwerki.

Z okazji Dnia Babci nasze dzieci przygotowały prezenty – bransoletki z koralikami oraz tradycyjne laurki.

Podczas zajęć kuchcikowa nasza Szefowa Kuchni Marysia przedstawiła nam swój przepis na słodkie  muffiny. Poznaliśmy również przepis na wytrawną sałatkę z warzyw.

Dziękujemy rodzicom za wszystkie ” przydasie i cotosie”. To dzięki Wam mamy w świetlicy tyle radości.

Dla naszych Dziadków z okazji ich święta przygotowaliśmy bryloczki do kluczy w kształcie ośmiorniczki.

Z opakowań po jajkach powstały nam filiżanki 3D z gorącą czekoladą oraz pianką na wierzchu.

Stworzyliśmy również zamki, stacje kosmiczne i co tylko nam wyobraźnia podpowiadziała.

Bardzo lubimy też malować witraże które następnie ozdabiają nasze okna.

Nasza Szefowa Kuchni Nina zaprezentowała nam super przepis na bułeczki pizzowe.

Grudzień 2021

Przygotowaliśmy się na przyjście Świętego Mikołaja. Kolorowe skarpety tylko czekały na prezenty!

Na zajęciach Kuchcikowa przygotowaliśmy słodkie pierniczki – znikały nim zdążyły ostygnąć!

Stworzyliśmy przepiękne ozdoby choinkowe – szyliśmy bombki, suszyliśmy pomarańcze i malowaliśmy szyszki.

Nasza Szefowa Kuchni Emma przedstawiła nam przepis na najpyszniejsze czekoladowo owocowe wafle.

Kolejna Szefowa Kuchni – Zoja, przedstawiła nam swój ulubiony przepis na placki ziemniaczane.

Przygotowaliśmy ozdoby na świąteczne stoły – tematem przewodnim były szyszki.

Na kolejnych zajęciach Kuchcikowa nasza zeróweczka przygotowała mleczko bananowo-pomarańczowe.

Listopad 2021

Nasza szefowa kuchni Tosia przestawiła nam przepis na warzywne placuszki. Ponieważ w czasie naszych zajęć Tosia była na kwarantannie instrukcje przekazywała nam online. Placuszki były przepyszne. Po zajęciach wszyscy zgodnie zabraliśmy się do sprzątania.

Na zajęciach Kuchcikowa przygotowaliśmy bardzo smaczną sałatkę owocową.

Wraz z dziećmi przygotowaliśmy kolorowy, wełniany napis który zawisł nad drzwiami naszej świetlicy.

Dostaliśmy kwadraty zrobione na drutach. Postanowiliśmy wykorzystać je do zrobienia ciepłego koca.

Puściliśmy wodze naszej wyobraźni i z rolek po papierze oraz z opakowań po jajkach stworzyliśmy wspaniałe zwierzęta, żaglówki, a nawet gitary. Kreatywność dzieci była tak duża, że zajęcia  zakończyliśmy z niemal całym zoo oraz flotą przeróżnych statków.

Październik 2021

Na zajęciach z Kuchcikowa przygotowaliśmy pyszną sałatkę jarzynową. Nasza szefowa kuchni Zoja przedstawiła nam przepis na sandwiche. Skorzystaliśmy z okazji aby stworzyć zdrowe i uśmiechnięte przekąski.

W tym roku myślą przewodnią w świetlicy jest Kosmos. Rozmawiając i fantazjując o kosmosie, tym bliższym i dalszym, stworzyliśmy z płyt CD oraz styropianowych bombek własne planety.

Z naszych pierwszych w tym roku szkolnym zajęć szycia wyszliśmy z pięknie uszytymi wesołymi chmurkami przytulankami.

Będąc w jesiennej tematyce przygotowaliśmy papierowe dynie oraz jesienne panie.