Akademia Rodzica

od 2018/2019

Koordynator – p. Mirosław Pawlik

Co to jest speleologia i jak zostać grotołazem?

Dziś o tym ekstremalnym sporcie, zwanym też alpinizmem jaskiniowym, opowiedział klasie 2b tata Mikołaja. Nasz gość traktuje to jako hobby - od ponad 20 lat poznaje, penetruje i odkrywa jaskinie w Polsce i za granicą.

W zeszłym tygodniu, p. Deise Sobkowicz spotkała się z klasą 4a.
Uczniowie w swobodnej konwersacji po angielsku opowiadali m.in. o swoich marzeniach i planach wakacyjnych.

Mamie Tomka z klasy 7-ej bardzo dziękujemy !!!

Pan Rafał - na co dzień statek pasażerski i ważna rola - odpowiedzialność w roli elektryka.
A w wolnych chwilach pasja, radość i towarzyszący temu błysk w oku
- quady i eskapady taty Piotrusia z klasy 3. W lecie i w zimie, po świecie na rozbrykanych czterokołowcach. Gdzie tylko można.
Złapaliśmy bakcyla. Ale i wartką lekcję o bezpieczeństwie.
Dziękujemy za poświęcony czas i spotkanie pełne emocji.

Dzisiejszy gość - dziadek Leona z klasy 3.
U nas - prosto z Lipska.
To spotkanie to poniekąd doradztwo zawodowe dla młodszych dzieci, za które bardzo dziękujemy.
Kiedyś, nasz gość, związany z baletem, tańczący na scenach międzynarodowych, dziś specjalista z zakresu ekonomii w firmie niemieckiej zajmującej się gazem ziemnym.
Miejmy marzenia, realizujemy siebie, ale również czerpmy ile się da z tego, co otacza nas co dzień.
Dziękujemy za poświęcony czas i przesłanie dla naszych małych, wielkich ludzi, naszych uczniów, tak bardzo ciekawych świata.

Kolejny piątkowy gość klasy 3 - mama Krzysia - pani Ania.
Dzisiaj w roli ilustratorki książki, stojąca przed całkiem nowym wyzwaniem.
Piękne ilustracje czekają wraz z tekstem książkowym na swoją publikację.
Póki co wszystko w fazie twórczego tworzenia.
Trzymamy kciuki i bardzo dziękujemy pani Ani za poświęcony czas i jesteśmy pod wrażeniem talentu.

PODGLĄDAJĄC WŁADCÓW PRZESTWORZY ...
O pasji fotograficznej w ramach Akademii Rodzica.

Uczniowie klas 5b, 3SP i 6 mieli dzisiaj niezwykłą okazję podejrzenia ptasiej natury dzięki prelekcji pana Zbigniewa Klawikowskiego - Komendanta Posterunku Straży Leśnej Nadleśnictwa Gdańsk.
Opowiedział on o swojej życiowej pasji - fotografowania ptaków.
Wielogodzinne czasami oczekiwanie na właściwy moment dało wspaniałe efekty w postaci magicznych zdjęć.

Bardzo dziękujemy tacie Wiktorii z klasy 4a za tą podróż w przestworza!

Dzisiaj odwiedziła nas Babcia Kuby ze swoim psem Arią

Babcia i jej czworonożna przyjaciółka zademonstrowały nam,
jak należy a jak nie należy zachowywać się podczas spotkania z obcym psem.
Bardzo dziękujemy za to urocze spotkanie.

W ramach Doradztwa Zawodowego uczniowie klas 7 SP, 8 SP i 3 Gim. spotkali się ze specjalistą ds. Funduszy Europejskich.

Pani Ewa Kusz podzieliła się własną drogą edukacyjno - zawodową oraz specyfiką swojej pracy.

Podczas lekcji p. Ewa zapoznała młodych wychowanków z tematem Europejskich Funduszy Społecznych.
Zachęcała naszych uczniów do skorzystania z tych środków, które są przeznaczone dla młodzieży szkolnej.
Młodzi ludzie już teraz w ramach EFS mogą poszerzać własne umiejętności i zdobywać kwalifikacje (szczególnie w obszarach językowych).
Spotkanie to zostało zorganizowane przez ucznia Krzysztofa Kusza, któremu bardzo dziękujemy!

Pan Rafał - na co dzień statek pasażerski i ważna rola
- odpowiedzialność w roli elektryka.
A w wolnych chwilach pasja, radość i towarzyszący temu błysk w oku
- quady i eskapady taty Piotrusia z klasy 3.
W lecie i w zimie, po świecie na rozbrykanych czterokołowcach.
Gdzie tylko można. Złapaliśmy bakcyla.
Ale i wartką lekcję o bezpieczeństwie.
Dziękujemy za poświęcony trzecioklasistom czas i spotkanie pełne emocji.
ArrowArrow

« 2 z 3 »

• Spotkanie z P. Kacprem Kowalskim
  • Dzisiaj na lekcji religii uczniowie klasy 7-ej mieli okazję doskonalić język angielski. Mama Tomka z klasy 6-ej opowiedziała o ciekawych miejscach i specyfice życia w Brazylii (09.05.2018.)

• Dzisiaj w klasie 6-ej p.Deisemar Sobkowicz-Oliveira poprowadziła lekcję o Brazylii po angielsku. Dziękujemy!

• Na lekcji religii p. Maciej Woźniak podzielił się z gimnazjalistami swoimi pasjami i zainteresowaniami: football i podróże. Młodzi mieli okazję podszlifować język angielski. Tacie Marysi z zerówki bardzo dziękujemy!

• 18 maja uczniowie kl.II i III gimnazjum brali udział w zajęciach w Sądzie Rejonowym w Gdyni. Gimnazjaliści mieli okazję zobaczyć proces sądowy i specyfikę pracy sędziego, prokuratora i obrońcy. Zajęcia te zorganizowała p. Joanna Mierzwa-Dzięcielska za co bardzo dziękujemy.

• Trzeciogimnazjaliści spotkali się z p.Rafałem Rybczakiem. Tata Piotrka z kl.2 opowiedział o „szokach” kulturowych w różnych krajach. Panu Rafałowi bardzo dziękujemy.