Szkolne Koło Turystyczne

Terminy zajęć w roku szkolnym 2017/2018 Szkolnego Koła Turystycznego:

• sobotnie wycieczki raz w miesiącu
  • W CENTRUM UWAGI JEST AKTYWNY WYPOCZYNEK laugh

Opiekun SKT: Kamila Schwarz – nauczyciel geografii i przyrody

SPRAWOZDANIA Z WYCIECZEK:

« 2 z 26 »

KWIECIEN 2018

Szkolne Koło Turystyczne w trakcie ponad 10-kilometrowego spaceru poszukiwało tym razem wiosny…i jak widać znalazło 🙂

MARZEC 2018

W marcu, jak co roku, tradycyjnie, udaliśmy sie na KOLOSY, czyli Ogólnopolskie Spotkania Podróżników i Żeglarzy (http://kolosy.pl/index.php)

LUTY 2018

Bardzo mroźno i wietrznie, ale jak pięknie było laugh

LISTOPAD 2017

W minioną sobotę Szkolne Koło Turystyczne wybrało się w okolice rezerwatu „Kacze Łęgi”.

Świetnie się dotleniliśmy podczas 8-kilometrowego marszu przez las.

PAŹDZIERNIK 2017

Szkolne Koło Turystyczne w październiku wybrało się na piekny spacer plażą z Sopotu do Gdyni

W sobotę, 7 października br., SKT ruszyło (z lekkim opóźnieniem) w tym roku szkolnym.

Wybraliśmy się na krajobrazowy spacer organizowany przez Nadmorski Park Krajobrazowy.

Było to ok. 5 km pieszej wędrówki z Lisiego Jaru do Doliny Chłapowskiej, podczas której mogliśmy się sporo dowiedzieć o tym, jak ten teren powstał, co go wyrzeźbiło i kiedy.

CZERWIEC 2017

To była ostatnia wycieczka w tym roku szkolnym

i tradycyjnie wybraliśmy się na 10-kilometrowy marsz z Babich Dołów na Rewę.

Tradycyjnie pogoda i humowy oraz kondycja dopisały laugh

MAJ 2017

Majowa wycieczka przemierzała rowerem Mierzeję Helską.

Częśc grupy po 40 km opadła z sił wink, ale większa ruszyła dalej i dotarła do Gdyni, a więc zrobili ok. 80 km.

Brawo yes

KWIECIEŃ 2017

W kwietniu wybraliśmy się na 12-kilometrowy spacer do rezerwatu „Kacze Łęgi” w poszukiwaniu wiosny…i znaleźliśmy ją wink

LUTY 2017

Szkolne Koło Turystyczne wybrało się w sobotę, 25 lutego br., na długi spacer plażą z Sopotu do Gdyni. Pogoda była idealna, a skutki ostatnich sztormów oszałamiające…

STYCZEŃ 2017

IMG_20170107_113442

W tym miesiącu wybraliśmy się na wielkie lodowisko w Gdansku, gdzie śmigaliśmy 2 godziny po pieknie przygotowanej tafli lodu.

GRUDZIEN 2016

SZKOLNE KOŁO TURYSTYCZNE
na prośbę uczniów wybrało się w grudniu na lodowisko,
gdzie śmigali na łyżwach.
IMG_20161210_094636

Miłą niespodzianką było dołączenie do nas
absolwentów, którzy zaszczepili się pasją łyżwiarstwa w naszej szkole smiley
IMG_20161210_091100

LISTOPAD 2016

Tym razem udaliśmy się do Gdańska na Stare Miasto, aby je bliżej poznać w trochę inny sposób (z audioguidem).

DSC_6585DSC_6590

DSC_6597 DSC_6594 DSC_6592DSC_6588DSC_6587

enlightened SZKOLNE KOŁO TURYSTYCZNE RUSZYŁO smiley
DSC_6414

W sobotę, 22 X’16 wzięliśmy udział w wycieczce organizowanej
przez Nadmorski Park Krajobrazowy.
Gościliśmy w Rezerwacie Beka i Osadzie Łowców Fok.

W Osadzie braliśmy udział w bardzo ciekawych warsztatach archeologicznych,
na które składały się prezentacje o rzucewskich wykopaliskach i pokazy obróbki narzędzi z krzemienia i kości.
DSC_6441
Mimo niesprzyjającej pogody uczestnicy próbowali swoich sił w rzucaniu miotaczem oszczepów z epoki kamienia,
i każdy mógł poczuć się jak prawdziwy, paleolityczny łowca wink
DSC_6445

Pojechaliśmy również do Rezerwatu Beka – miejsca unikatowego na skalę kraju,
chroniącego bogatą awifaunę lęgową i przelotną oraz cenne siedliska przyrodnicze.
DSC_6404
Ornitolog, przedstawił walory rezerwatu, jego historię oraz liczne zagrożenia.
Uczestnikom udało się wypatrzyć dorosłego bielika, myszołowa, czaple białe i siwe, żurawie oraz bardzo liczne stada krzyżówek i gągołów.
myszolowbielik